Atrakcje w naszej okolicy

 

 

Chcesz poznać miejsce, w którym poszanowanie tradycji jest jednym z filarów jego charakteru?

Ostoja Chobienice zaprasza w swoje gościnne progi. 

Okoliczne wsie do głębi przesiąknięte są historią znamienitego rodu Mielżyńskich. Dzięki ich staraniom w chobienickim parku powstał osiemnastowieczny pałac, kościół i liczne zabudowania majątku. Nad portykiem pałacu z czterema kolumnami widnieje wymowny napis: „Nie sobie lecz następcom”. Ta dewiza przyświeca również właścicielom Ostoja Chobienice. 
 
Posiadłość Ostoja Chobienice sąsiaduje z rozległym parkiem z bogatym drzewostanem liczącym 120-150 lat. Dominują tu dęby, klony, kasztanowce, lipy i buki. Niektóre z drzew są pomnikami przyrody, między innymi platan rosnący w sąsiedztwie pałacu oraz trzy sędziwe lipy. 
 
 
 
 

Wolsztyn przyciąga turystów nie tylko swym atrakcyjnym wyglądem, ale także bogactwem kulturowym w postaci muzeów:

Marcina Rożka

Doktora Roberta Kocha

SKANSEN BUDOWNICTWA LUDOWEGO

 

 
 

Parowozownia Wolsztyn jest nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasach do Poznania i Leszna. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów.

Więcej...

 
 

Kryta pływalnia w Wolsztynie jest obiektem dwukondygnacyjnym , składającym się z kondygnacji piwnicy i parteru z antresolą.

Cennik

 

 

 Serwis internetowy gminy Siedlec położonej przy zachodniej granicy województwa wielkopolskiego.

Więcej...

 

 
 

Oficjalny serwis internetowy Europejskiego Święta Świni. Na pomysł, aby w Siedlcu obchodzić co roku “Święto Świni” wpadł Wójt Gminy Adam Cukier, który powiedział: “wypadło na świnie, gdyż nasi rolnicy i przetwórcy z nich żyją.” Gmina jest bowiem potęgą w hodowli świń, a statystycznie na jednego mieszkańca hoduje się 14 wieprzy rocznie. “Święto Świni” w Siedlcu ma bogatą tradycję i jest o nim głośno nie tylko w Polsce ale również w sąsiednich krajach, zwłaszcza w Niemczech.

Więcej...

 
 

 Serwis internetowy Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Więcej...

 
 

Nazwa Region Kozła - choć używana od dawna - w nowym i aktualnym kontekście padła przy podpisywaniu jesienią 1995 roku, Porozumienia Międzygminnego. To, iż ten mikroregion powstał, a raczej odtworzył się, nie jest przypadkiem. Istniało w przeszłości wiele zworników - nie tylko kozioł, czyli tradycja ludowa - które przyciągały do siebie ludzi tej ziemi. Kozioł to symbol. A tradycja ludowa jest przecież wtórna wobec kultury i historii narodowej. I takie zapewne (historyczno-kulturowe) były dalekie w czasie źródła integracji tego regionu.

Więcej...

 
 

Do stóp świebodzińskiego Chrystusa Króla przybywają tysiące pielgrzymów z całego świata. Pomnik – wotum wdzięczności za Rok Jubileuszowy 2000 i Intronizację Chrystusa Króla na Ziemi Świebodzińskiej mógł powstać tylko dzięki ofiarom czcicieli Chrystusa Króla.  Poświęcenie figury odbyło się w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w dniu 21 listopada 2010 r.

Więcej...

 

 
 

PIERWSZA STRONA SOŁECKA W GMINIE SIEDLEC. CELEM STRONY JEST INFORMOWANIE MIESZKAŃCÓW  I OSÓB KTÓRE NAS ODWIEDZĄ O WSZYSTKIM CO DOTYCZY NASZEJ WSI.SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDĄ PAŃSTWO W CZYTELNYCH ZAKŁADKACH TEMATYCZNYCH.

Więcej...

 

 

Kameralna stajnia znajdująca się starym budynku (XIXw.) byłej zabudowy przypałacowego folwarku. Boksy 3,5x4m, codziennie dościelane. Padoki trawiaste w sezonie wiosna-jesień, zimą jeden piaszczysty. W cenie pensjonatu karmienie owsem gniecionym, gniecionym jęczmieniem, marchwią i czerwonym burakiem. Konie codziennie po kilka godzin są na padokach. Zapraszamy do odwiedzenia stajni!

Więcej...